Rolety zewnętrzne, fasadowe - Lublin

Rolety zewnętrzne, fasadowe - Lublin

Rolety zewnętrzne zapewniają poczucie bezpieczeństwa i intymności, a w nocy chronią mieszkańców przed nadmiernym hałasem i oświetleniem z zewnątrz. Oferujemy rolety, które dzięki bogatej kolorystyce można dokładnie dopasować do okien, bramy garażowej i drzwi wejściowych.

 

Rolety do zabudowy

Rolety do zabudowy są idealnym rozwiązaniem do domu energooszczędnego lub pasywnego. Ich zaletą jest możliwość wbudowania skrzynki rolety eliminującej powstawanie mostków termicznych powodujących straty ciepła. Rolety do zabudowy stanowią również skuteczną izolację akustyczną. Decyzję o instalacji rolet tego typu najlepiej jest podjąć na etapie projektowania domu, ponieważ wymagają umieszczenia w projekcie przygotowania otworów okiennych. Konieczne jest również zastosowanie odpowiedniego kształtu nadproża, w którym montowana jest skrzynka rolety. Rolety są praktycznie niewidoczne, zarówno z zewnątrz, jak i z wnętrza pomieszczenia.

 

Budowa rolet do zabudowy

Skrzynka tego typu rolet montowana jest w nadprożu, a prowadnice – we wnęce okiennej. Muszą być jednak zaplanowane na etapie tworzenia projektu domu, aby mogły zostać uwzględnione odpowiednie kształty nadproża, w których zamontowane będą rolety. Ich konstrukcja umożliwia obudowanie i doskonałe ocieplenie rolety, co pozwala na eliminację strat ciepła poprzez mostki termiczne. Przy montażu skrzynki rolet są zabudowane pod tynkiem i całkowicie niewidoczne. Pancerz rolety wypełniony jest trwałą pianką poliuretanową o wysokim współczynniku izolacyjności.

 

Funkcjonalność i wygoda

Rolety nie dopuszczają do wnętrza domu promieni słonecznych, co gwarantuje utrzymanie przyjemnej temperatury wewnątrz bez konieczności montowania klimatyzacji. Przez otwory wentylacyjne w pancerzu do mieszkania wpada świeże powietrze, a domownicy mogą cieszyć się cieniem i chłodem. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii rolety do zabudowy mogą pracować samodzielnie poprzez inteligentne sterowanie oparte na programatorze czasowym, czujnikach słońca, zmierzchu lub wiatru. Funkcje takie podnoszą znacząco komfort mieszkania stanowiąc codzienne udogodnienie.

 

KALIMA RZ

Rolety fasadowe – Lublin

 

Rolety Elewacyjne

Rolety fasadowe to rozwiązanie, które nie wymaga montażu zaplanowanego w projekcie budynku. Można je zamontować nawet wtedy, gdy dom jest już wykończony, co sprawia, że system ten jest bardzo uniwersalny. Obudowa rolety, którą idealnie dopasowujemy do elewacji oraz innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.

 

Budowa rolet elewacyjnych

Rolety elewacyjne montowane są na murze, tuż nad wnęką okienną. Ten sposób montażu nie wymaga wcześniejszego zaplanowania w projekcie budynku, co pozwala na instalację w dowolnie wybranym momencie. Sprawia to, że rolety elewacyjne są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Można założyć je w bardzo różnych obiektach, na przykład na budynkach gospodarczych. Skrzynka rolety może zostać polakierowana na jeden z ponad 200 kolorów RAL lub okleinowana, dzięki czemu będzie estetycznym elementem domu. Dostępna jest również w dwóch wariantach konstrukcyjnych – zaokrąglonym lub ściętym pod kątem 45 stopni.

 

Funkcjonalność i wygoda

Rolety, niezależnie od pory roku, zapewniają intymność i eliminują hałasy dobiegające z zewnątrz. Osłonią również od zimna, wiatru, śniegu i deszczu. Dzięki swojej konstrukcji pozwalają na zmniejszenie przenikalności cieplnej okien starego typu. Mogą również zostać dodatkowo wyposażone w zintegrowane moskitiery, które zapewnią komfort w nocy blokując przedostawanie się wszelkich insektów. Dzięki funkcji sterowania grupowego, jednym przyciskiem można opuścić wszystkie rolety w domu gwarantując sobie pełne bezpieczeństwo.

 

KALIMA RS

Rolety – Lublin

Ścięta pod kątem 45 stopni skrzynka, do której zwija się pancerz rolety, montowana jest nad oknem, na elewacji lub we wnęce okiennej. Obudowa rolety, którą idealnie dopasujesz do elewacji i innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.

 

KALIMA RR

Rolety – Lublin 2W przypadku tych rolet zaokrąglona skrzynka, do której zwijany jest pancerz, montowana jest nad oknem, na elewacji lub we wnęce okiennej. Obudowa rolety, którą idealnie dopasujesz do elewacji i innych elementów architektonicznych, może pełnić rolę dekoracyjną.

 

Rolety naokienne

Rolety naokienne to rozwiązanie, które idealnie nadaje się do domów w stanie surowym, w których nie przewidziano wnęk na rolety do zabudowy. Są one montowane we wnęce razem z oknem. Można je również zainstalować podczas remontu i wymiany okien. Podobnie jak w przypadku rolet do zabudowy, skrzynkę rolety można po zamontowaniu ukryć pod tynkiem.

 

Budowa rolet naokiennych

Montaż rolet naokiennych możliwy jest w domach znajdujących się w stanie surowym otwartym, gdy nadproże nie zostało specjalnie ukształtowane. Dzięki dyskretnemu montażowi, odznaczają się estetycznym wyglądem. Montuje się je wraz z oknem - skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Może zostać dodatkowo jedno- lub obustronnie obudowana lub też pozostać bez obudowy. Ten sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet naokiennych zarówno w nowo powstających, jak i tych już stojących budynkach - na przykład podczas wymiany okien. Rolety naokienne mogą zostać zastosowane również w oknach przesuwnych.

 

Funkcjonalność i wygoda

Roleta jest elementem domu, z którego korzystamy niemal codziennie, dlatego oferujemy wysoką jakość produktów i solidny montaż. Dzięki roletom zewnętrznym możemy zapomnieć o tym, co dzieje się za oknem. W długie zimowe i jesienne wieczory rolety skutecznie osłaniają okna od zimna, wiatru, śniegu i deszczu. Dzięki swojej funkcjonalności mogą zmniejszyć przenikalność cieplną okien starego typu. Rolety są także skutecznym zabezpieczeniem utrudniającym włamanie. Rolety naokienne, dzięki inteligentnemu sterowaniu, mogą pracować samodzielnie. Procesy oparte są na programatorze czasowym, czujnikach słońca, zmierzchu lub wiatru.

 

KALIMA RN
Rolety – Lublin 3

Walorem tego typu rolet jest estetyczny i dyskretny wygląd końcowy. Roletę montuje się wraz z oknem. Skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Może zostać dodatkowo jedno- lub obustronnie obudowana lub też pozostać bez zabudowy. Montaż wraz z oknem pozwala uzyskać znakomite wartości izolacji termicznej i akustycznej. Taki sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas wymiany okien.

 

KALIMA RT

Rolety – Lublin 4

Walorem tego typu rolet jest estetyczny i dyskretny wygląd końcowy. Polecamy montaż tego systemu w domach o mniejszej grubości murów. Roletę montuje się wraz z oknem. Skrzynka zostaje umieszczona we wnęce pod nadprożem. Wartości izolacji termicznej i akustycznej poprawisz dodatkowo dzięki izolacji skrzynki wkładką neoporową lub jednostronną obudową. Ruchoma pokrywa w obudowie rolety od strony pomieszczenia, ułatwia serwis urządzenia. Taki sposób montażu umożliwia zastosowanie rolet zarówno w nowo powstających budynkach, jak i podczas wymiany okien.

Pobierz katalog w pdf

Rolety zewnętrzne i okna PVC - Galeria

Radbud

Dla domu - garażowe
W pracy - przemysłowe

U nas znajdziesz wszystko!
Z naszymi bramami zyskasz spokój na długie lata dzięki solidnej konstrukcji, nowoczesnym napędom i dobremu montażowi.

Skontaktuj się z nami

Adres:
ul. Zemborzycka 84, 20-445 Lublin

Telefon:
+48 513 066 343

Email:
sprzedaz@radbud.pl

 

Znajdź nas

© Radbud. All Rights Reserved.

Strona stworzona przez: KOWAL24 

Search