Żaluzje fasadowe – Lublin 01

Żaluzje fasadowe - Lublin

Żaluzje fasadowe to nowoczesny i funkcjonalny element, który dodaje lekkości bryle budynku. Montowane są na zewnątrz i przeznaczone do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasadach. W przypadku budynków energooszczędnych oraz pasywnych duże przeszklenia stosowane są od strony południowej, przez co znajdujące się tam pomieszczenia narażone są na nadmierne nasłonecznienie. W takim przypadku żaluzje chronią przed nadmiernym światłem i temperaturą dając również poczucie prywatności.

 

Żaluzje fasadowe - Komfort i funkcjonalność

Żaluzje fasadowe – Lublin 2Główne atuty żaluzji fasadowych to ochrona i termoregulacja domu. Lekka i prosta konstrukcja oraz zastosowanie wysokiej klasy powłok lakierniczych gwarantują długie użytkowanie żaluzji w każdych warunkach atmosferycznych. Natomiast możliwości płynnego sterowania pozwala na dopasowanie ich do indywidualnych potrzeb domowników i aktualnej pogody. Żaluzje zapewniają skuteczną ochronę termiczną i pomagają w pracy klimatyzacji. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna w postaci masy powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Pozwala to na utrzymanie niskich temperatur wewnątrz budynku, nawet jeśli na zewnątrz panują upały. Prowadnice, lamele oraz rynna dolna wykonane są z aluminium odpornego na czynniki atmosferyczne. Elementy te dodatkowo zabezpieczone są wysokiej jakości lakierami, których kolor może zostać dowolnie wybrany przez Klienta.
Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, posiadają również dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic i stalowych linek w osłonie PCV, zabezpieczających elewację przed czynnikami pogodowymi.

 

 

 

Budowa i typy żaluzji fasadowychŻaluzje fasadowe – Lublin 3

Kluczowym elementem żaluzji są lamele czyli aluminiowe płytki, których profil może może mieć formę litery C lub Z. Ich szerokość zależy od typu żaluzji. Górna część może być zasłonięta specjalnie dobranymi osłonami maskującymi tzw. blendami. Oferujemy dwa podstawowe rodzaje żaluzji zewnętrznych, zapoznaj się z nimi tutaj: żaluzje standardowe i żaluzje fasadowe naokienne.

 

 

 

 

 

Żaluzje fasadowe standardowe

Żaluzje fasadowe w wersji standardowej to lekka i prosta konstrukcja aluminiowa zabezpieczona wysokiej klasy lakierami i odporna na czynniki atmosferyczne. Dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL, ale istnieje również możliwość zamówienia kolorów niestandardowych w ramach indywidualnie realizowanych zamówień. Lamele, czyli aluminiowe płytki, z których zbudowana jest żaluzja, mogą mieć kształt litery C lub Z. Ich szerokość może być różna w zależności od modelu. Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, posiadają również dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic oraz stalowych linek w osłonie PCV zabezpieczających elewację przed czynnikami pogodowymi.Żaluzje fasadowe – Lublin 4

 

Funkcjonalności poprawiające komfort

Oprócz estetycznego wyglądu, żaluzje posiadają również funkcjonalne funkcje dodatkowe. Otwieranie i zamykanie żaluzji fasadowych w zakresie 90° i 180° pozwala na komfortowe ustawienie stopnia przenikania światła do wnętrza. Modele przez nas oferowane mogą być sterowane również przy pomocy silnika elektrycznego, który umieszczony jest w środku rynny górnej. Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły, co jest rozwiązaniem korzystnym z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Żaluzje fasadowe mogą również współpracować z systemem automatyki pogodowej, co możliwe jest dzięki wielu czujnikom wiatrowym i słonecznym. Pozwalają one w pełni zautomatyzować pracę żaluzji, regulując dynamicznie dopływ światła do pomieszczenia lub zabezpieczając ją przed uszkodzeniem podczas porywistych wiatrów.

Żaluzje zewnętrzne zyskują popularność na polskim rynku. To nowoczesny element, który dodaje lekkości bryle budynku. Żaluzje fasadowe montowane są na zewnątrz i dedykowane do obiektów o dużej powierzchni okien lub szklanych fasad. W przypadku budynków energooszczędnych i pasywnych duże przeszklenia stosowane są od strony południowej przez co narażone są na nadmierne nasłonecznienie. W takim przypadku zastosowanie żaluzji chroni przed nadmiernym światłem, a także daje poczucie prywatności. Warto zwrócić uwagę, że żaluzje zapewniają skuteczną osłonę termiczną i pomagają w pracy klimatyzacji. Między powierzchnią lamelową, a szybą wytwarza się bariera termiczna, czyli masa powietrza, która spowalnia wymianę ciepła. Dzięki czemu przy temperaturze 35°C na zewnątrz, można obniżyć temperaturę wewnątrz
budynku do 10°C.

 

Żaluzje fasadowe naokienne

Żaluzje fasadowe naokienne to nowoczesny element nadający lekkości bryle budynku. Montowane są na zewnątrz i przeznaczone do obiektów o dużej powierzchni okien lub do szklanych fasad. W przypadku budynków energooszczędnych i pasywnych duże przeszklenia stosowane są od strony południowej, co często powoduje nadmierne nasłonecznienie znajdujących się tam pomieszczeń. Zastosowanie żaluzji zapewnia ochronę przed nadmiernym światłem, a także daje poczucie prywatności.

 

Budowa żaluzji fasadowych naokiennychŻaluzje fasadowe – Lublin 5

Żaluzje fasadowe naokienne to lekka i prosta konstrukcja aluminiowa zabezpieczona wysokiej klasy lakierami i odporna na czynniki atmosferyczne. Dostępne są w wybranych kolorach wg palety RAL, ale istnieje również możliwość zamówienia kolorów niestandardowych w ramach indywidualnie realizowanych zamówień. Lamele, czyli aluminiowe płytki, z których zbudowana jest żaluzja, mogą mieć kształt litery C lub Z. Górna część żaluzji jest zamknięta przez specjalnie dobrane osłony maskujące tzw. blendy. Istnieje również możliwość dobrania osłony bocznej wspólnie z osłoną maskującą, w kolorach zgodnych z paletą RAL. Żaluzje fasadowe skutecznie zmniejszają natężenie hałasu, posiadają również dodatkowe stabilizatory w postaci bocznych prowadnic oraz stalowych linek w osłonie PCV zabezpieczających elewację przed czynnikami pogodowymi.

 

Funkcjonalności poprawiające komfort

Oprócz estetycznego wyglądu, żaluzje zewnętrzne naokienne posiadają również funkcjonalne opcje dodatkowe. Otwieranie i zamykanie w zakresie 90° i 180° pozwala na komfortowe ustawienie stopnia przenikania światła do wnętrza. Modele przez nas oferowane mogą być sterowane również przy pomocy silnika elektrycznego, który umieszczony jest w środku rynny górnej. Sterowanie żaluzjami można łączyć ze sobą w zespoły, co jest rozwiązaniem korzystnym z ekonomicznego punktu widzenia, ponieważ jeden silnik może sterować dwoma lub większą liczbą żaluzji. Żaluzje zewnętrzne mogą również współpracować z systemem automatyki pogodowej, co możliwe jest dzięki wielu czujnikom wiatrowym i słonecznym. Pozwalają one w pełni zautomatyzować pracę żaluzji, regulując dynamicznie dopływ światła do pomieszczenia lub zabezpieczając ją przed uszkodzeniem podczas porywistych wiatrów.

Pobierz katalog w pdf

Żaluzje fasadowe - Galeria

Radbud

Dla domu - garażowe
W pracy - przemysłowe

U nas znajdziesz wszystko!
Z naszymi bramami zyskasz spokój na długie lata dzięki solidnej konstrukcji, nowoczesnym napędom i dobremu montażowi.

Skontaktuj się z nami

Adres:
ul. Zemborzycka 84, 20-445 Lublin

Telefon:
+48 513 066 343

Email:
sprzedaz@radbud.pl

Znajdź nas

© Radbud. All Rights Reserved.

Strona stworzona przez: KOWAL24 

Search